Co to są licówki porcelanowe?

 

Zanim się zdecydujemy na jakąkolwiek ingerencje w jamie ustnej, warto wiedzieć, na czym polega oferowany nam zabieg. Na przykład, licówki porcelanowe, oferowane w korzystnej cenie w http://villa-dentica.eu/leczenie/licowki/ w Krakowie, to rodzaj zabiegu estetycznego, który może całkowicie odmienić wygląd uśmiechu.

 

Na czym polega ten zabieg, ile czasu trwa i jaki dokładnie efekt można uzyskać?

 

  • Zabieg ten polega na nałożeniu na wybrane zęby lub grupy zębów cienkich nakładek z porcelany, która jest rodzaje estetycznej odbudowy, nie wymagający dużej ingerencji w tkankę. Najlepszą wersja zabiegu jest nakładanie licówek z masy porcelanowej, jednak można je również wykonać z kompozytu, lub z materiałów hybrydowych.
  • Ile trwa wykonanie zabiegu : w przypadku licówek porcelanowych, całkowite zakończenie pracy jest możliwe już po 2-4 wizytach w gabinecie dentystycznym. Praca podzielona jest na etapy obejmujące „zdjęcie miary”, szlifowanie a nawet kilkudniowe noszenie tymczasowych nakładek.
  • Jaki efekt mogą dać licówki porcelanowe? Przede wszystkim jest to efekt bardzo autentyczny, to znaczy nie widać, ze na zębach zostało coś nałożone, nie ma żadnej różnicy w kolorze. Najważniejsze, że zęby stają się równe, bez zbędnych przerw i przebarwień. Pięknie się błyszczą i lśnią dużo lepiej niż naturalne.