Od psycholożki społecznej do pisarki

Natalia de Barbaro to znana i ceniona psycholożka społeczna. Poza prowadzeniem regularnych wykładów na jednej ze znanych polskich uczelni zajmuje się również pisaniem. Dotąd ukazało się kilka pozycji sygnowanych jej nazwiskiem. Były to: Ciemnia, Tkanka czy czuła przewodniczka. To właśnie ta ostatnia pozycja sprawiła, że Natalia de Barbaro gwałtownie zyskała na popularności wśród czytelników i czytelniczek. O czym opowiada jej nowa książka? Jaki gatunek prezentuje? I kto powinien po nią sięgnąć?

Podróż w głąb siebie

“Czuła przewodniczka” Natalia de Barbaro to swoisty poradnik, w którym  nie ucieka od trudnych tematów. To książka stworzona dla kobiet, mająca ułatwić im podróż w głąb siebie. Przy tym autorka jest zaskakująco szczera i pisze zarówno o pozytywnych, jak i negatywnych aspektach takiej podróży. Nie da się jednak zbudować siebie na nowo bez zburzenia zastanych wewnątrz nas schematów i uwarunkowań kulturowych czy społecznych, z których zupełnie nie zdawaliśmy sobie sprawy.

Czuła i szczera

Mimo tego, że Czuła przewodniczka jest lekturą przede wszystkim dla kobiet, może okazać się również cenną pozycją i dla mężczyzn. Ci mogą dowiedzieć się z niej tego, jak funkcjonują kobiety w dzisiejszej kulturze oraz co wpływa na ich dane zachowania. Natalia de Barbaro pisze w przystępny i lekki sposób, dlatego też tę kilkuset stronicową pozycję czysta się zaskakująco szybko. Warto do Czułej przewodniczki od czasu do czasu powrócić i sprawdzić, jak bardzo zmieniło się postrzeganie nas samych od ostatniej lektury. To poradnik i książka psychologiczna w jednym, w dodatku poparta naukowymi badaniami.

Czuła przewodniczka w skrócie:

– próba odpowiedzi na pytanie kim jesteśmy i czego szukamy w życiu,

– czuła opowieść o podróży w głąb siebie,

– książka stworzona przez kobietę dla kobiet,

– oparta na naukowych faktach, a przy tym poetycka,

– zachęcająca do samopoznania i odkrywania siebie,

– czołowym tematem jest kobieca intuicja i mądrość.

 

 

Posts Tagged with…