Natalia de Barbaro o kobietach

Poradniki jako gatunek literacki wciąż mają się dobrze. Jednocześnie wiele z książek tego typu cierpi na brak merytorycznych treści lub przedstawianie danych, które nie są poparte żadnymi badaniami naukowymi. Nowa książka Natalii de Barbaro (znanej psycholożki i socjolożki) pod tytułem czuła przewodniczka to niezwykła opowieść o kobiecości, a przy tym wyśmienicie opracowana książka psychologiczna. Dlaczego warto sięgnąć po tę lekturę?

Zrozumienie samej siebie

Natalia de Barbaro w przystępny i prosty sposób przedstawia swoim czytelniczkom najistotniejsze fakty na temat działania ludzkiego mózgu. Z każdą kolejną stroną dowiadujemy się więcej o tym, dlaczego czasami myślimy o sobie w taki sposób, w jaki myślimy i dlaczego tak ciężko zmienić te negatywne myśli na bardziej pozytywne. Autorka bardzo dużo czasu poświęca na wyjaśnienie swoim odbiorcom tego, że bez zrozumienia siebie, nie da się ruszyć dalej. Jednocześnie Barbaro pokazuje, że ze swoim umysłem walczy praktycznie każdy człowiek. A nie o walkę tutaj chodzi, tylko o wysłuchanie, świadomość oraz pogodzenie się z samym sobą, co prowadzi do wewnętrznej akceptacji.

Jestem, kim jestem

W Czułej przewodniczce jest bardzo dużo merytorycznych informacji. Dzięki temu wiemy, że opisywane sytuacje, zdarzenia oraz reakcje organizmu są dokładnie takimi, jakimi przedstawia je autorka. Natalia de Barbaro w piękny sposób opisuje, jak ważne jest to, aby być dla siebie dobrym. Właściwie, cały nasz szacunek do siebie i poczucie własnej wartości z tego wynikają. Mimo tego, że Barbaro nie unika bardziej poetyckich momentów, to trzeba przyznać, że cała jej książka jest wyraźnie rzeczowa. Autorka podchodzi do tematu zawodowo, opierając się na swoich doświadczeniach z pracy jako psycholożka społeczna. Dla kogo jest Czuła przewodniczka? Przede wszystkim dla kobiet poszukujących siebie oraz tych, które chciałyby sprawdzić, na jakim etapie samorozwoju się znajdują. 

 

 

Posts Tagged with…